پایتخت پاک

پایتخت دانمارک

دوچرخه سواری دانمارک

دوچرخه سواری

فرهنگ دوچرخه‌سواری

دوچرخه سواری

فرهنگ دوچرخه سواری

فرهنگ دانمارک

دانمارک

دوچرخه سواری دانمارک

‌پایتخت پاک

کشور دانمارک بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت داره که ۶۲ درصد از اون‌ها دوچرخه‌سوار هستند. جالبه بدونید که تعداد دوچرخه‌سوارهای دانمارکی پنج برابر کسانی که از خودرو برای حمل و نقل استفاده می‌کنند، هست. دوچرخه‌سواری در دانمارک یک فرهنگ قدیمی و ریشه‌دار محسوب میشه. استفاده همه مردم از این وسیله نقلیه نماد برابری اجتماعی برای دانمارکی‌هاست.
دانمارک بیش از ۱۲ هزار کیلومتر، تقریباً به اندازه قطر کره زمین مسیر دوچرخه‌سواری داره که راه‌های مطمئن و امنی برای سفر به وجود آورد. مردم دانمارک از دوچرخه برای تفریح رفت و آمد، حمل و نقل کالا و حتی سفرهای خانوادگی استفاده می‌کنند. ۷۵ درصد از دوچرخه‌سوارهای دانمارکی استفاده از این وسیله را حتی در سرمای زمستان کنار نمیذارند.

از سال ۲۰۰۵ دانمارک موفق شد حداقل ۴۰ درصد دی‌اکسید کربن و گازهای گلخانه‌ای مضر در کشورش رو کاهش بده. این دستاورد در نتیجه اتخاذ سیاست‌هایی مثل توقف فروش خودروهای بنزینی تا سال ۲۰۳۰، استفاده از انرژی‌های پاک و ساخت ۳۷۵ کیلومتر مسیر جدید برای دوچرخه سواری مردم بوجود اومد. به نظر شما چطور میشه چنین الگویی رو در پایتخت و کلان‌شهرهای ایران همگانی کرد؟

عکس‌نوشته‌های پلاسما

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!